• Materská škola sv. Alžbety v Zlatých Moravciach otvorila svoje brány 1. septembra 2017.

Je to tak: Kto skúpo seje, skúpo bude aj žať, kto však seje štedro, štedro bude aj žať. Každý tak, ako si umienil v srdci: Nie s nevôľou alebo z donútenia, lebo ochotného darcu miluje Boh.

2. list Korinťanom 9, 6-7

• sv. Alžbeta, matka Jána Krstiteľa

• Sv. Alžbeta je nám známa najmä z Lukášovho evanjelia. Pochádzala z Áronovho kňazského rodu. Bola ženou židovského kňaza sv. Zachariáša. Boli už v staršom veku, keď sa im narodil prvý a jediný syn Ján Krstiteľ, ktorý pripravil cestu Božiemu synovi Ježišovi Kristovi. Jeho narodenie oznámil archanjel Gabriel Zachariášovi, keď konal v jeruzalemskom chráme obetu (Lk 1,5-20).

O šesť mesiacov prišiel ten istý archanjel do Nazaretu k Panne Márii, ktorej oznámil, že sa stane matkou Ježiša Krista. Mária potom išla navštíviť svoju tetu Alžbetu do Ein Keremu pri Jeruzaleme. Túto udalosť si pripomíname osobitným sviatkom Návštevy Panny Márie.

• začiatky materskej školy

Keď sa v roku 2014 rozhodla Kongregácia služobníc Ducha Svätého predať svoj dom v Zlatých Moravciach, pán Eugen Jančo tieto priestory odkúpil a ponúkol ich cirkvi pre materskú školu. Nitrianske biskupstvo ponuku prijalo a navrhlo spoluprácu s farnosťou Zlaté Moravce. Po troch rokoch práce na dostavbe budovy jej majiteľom, administratívy týkajúcej sa zaradenia MŠ do siete škôl a školských zariadení riaditeľkou ZŠ sv. Don Bosca a za finančnej pomoci zariadenia priestorov MŠ správcom farnosti, dnes Materská škola sv. Alžbety je v prevádzke.