• Cirkevná materská škola  sv. Alžbety, Prílepská 4,953 01 Zlaté Moravce,

0917 025 345, e- mail: mssvalzbetyzm@gmail.com

___________________________________________________________________

Cirkevná materská škola sv. Alžbety po dohode so zriaďovateľom  Rímskokatolícka cirkev Nitrianska arcidiecéza

stanovuje termín podávania žiadosti o prijatie

do materskej školy pre nasledujúci školský rok 2022/2023:

Termín: 30. máj – 31. máj  2022 (v priestoroch škôlky)

Čas:       15.00 – 18.00 hod

Podmienky prijímania detí do materskej školy:

1. prednostne sa do materskej školy prijímajú deti, pre ktoré je plnenie predprimárneho vzdelávania povinné, t. j. tie, ktoré do 31.8. 2022 dosiahnu päť rokov (stanovené zákonom 245/2008)
        2. ďalej sa budú prijímať deti, ktorých súrodenci sú už prijatí v MŠ
        3. ostatné deti v závislosti od voľnej kapacity, podľa veku do 31.augusta 2022:

- deti, ktoré dovŕšia vek 5 rokov

- deti, ktoré dovŕšia vek 4 rokov

- deti, ktoré dovŕšia vek 3 rokov

1. potrebný je písomný súhlas obidvoch rodičov s kresťanským zameraním a cieľmi školy (je uvedený v žiadosti o prijatie, musí byť podpísaný oboma rodičmi)

Čo by malo dieťa vedieť pri nástupe do MŠ:
        - ovláda základné sebaobslužné činnosti /obliecť-vyzliecť, najesť sa lyžicou, piť z pohára a obuť-vyzuť papuče/
        - má osvojené hygienické návyky /vypýtanie sa a použitie toalety, umyť sa/
        - emocionálna zrelosť /zvláda krátke odlúčenie od rodičov/
        - rečový vývin /používa aspoň dvojslovné spojenia/
        - nepoužíva plienky, fľašu ani cumeľ

Spôsoby podania prihlášky:

a) vyplní sa elektronická prihláška, vytlačí sa, podpíše oboma zákonnými zástupcami a vhodí do poštovej schránky  na ul. Prílepská 4, Zlaté Moravce

b) vyplní sa elektronická prihláška, vytlačí sa, podpíše oboma zákonnými zástupcami a naskenovaná (príp. odfotená) pošle mailom na mssvalzbetyzm@gmail.com

c) vyplní sa elektronická prihláška, vytlačí sa, podpíše oboma zákonnými zástupcami a prinesie na osobné stretnutie vo vám vyhovujúcom termíne uvedenom vyššie

d) vyplní sa elektronická prihláška a pošle sa do elektronickej schránky školy s autorizovaným kvalifikovaným elektronickým podpisom.

• potrebné je doložiť lekárske potvrdenie o spôsobilosti dieťaťa navštevovať materskú školu absolvovaní/neabsolvovaní  povinných očkovaniach od všeobecného lekára pre deti a dorast. V prípade, že týmto dieťaťom bude dieťa so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami, priloží rodič aj vyjadrenie príslušného zariadenia výchovného poradenstva a prevencie a odporučenie všeobecného lekára pre deti a dorast.

Elektronická prihláška bude spustená od 01. 05. 2022 o 8.00 na našom webovom sídle https://mssvalzbety.edupage.org

-v papierovej podobe je možné si ju vyzdvihnúť na požiadanie v budove školy na

ul. Prílepská 4, Zlaté Moravce

Podávanie prihlášok je možné od 1.5.do 31.5. 2022

Vyhodnotenie žiadostí a následné zaslanie rozhodnutí o prijatí alebo neprijatí sa s pravdepodobnosťou uskutoční do 15.6.2022.